Zaburzenia snu to nie tylko problemy z zasypianiem, to również częste pobudki w nocy i trudności z ponownym zaśnięciem lub konieczność ucinania sobie popołudniowych drzemek, która z kolei może przekładać się zaburzeniem wieczornego snu. Przyczyn problemów z zasypianiem jest wiele, może to być niewłaściwa higiena snu, obniżenie produkcji melatoniniy (hormon snu) przez ogranizm związane z wiekiem, zmiany hormonalne i wiele innych. Istnieje jednak kilka metod, które są odpowiedzią na pytanie, jak szybko zasnąć i dziś prezentujemy TOP 5 najskuteczniejszych z nich.
Jak szybko zasnąć?
- praktykuj wieczorne rytuały
Warto przede wszystkim zachować stałe pory pobudek i zasypiania niezależnie od dnia tygodnia, tak by organizm zapamiętał kiedy jest pora spania. Kolejnym, istotnym rutuałem jest wietrzenie pomieszczenia przed snem, eliminowanie rozpraszających bodźców (telewizor, telefon, zbyt głośna muzyka), zastąpienie dużego, jasnego światła, nocną lampką.
- napary z ziół
Natura nie pozostawia nas samych sobie, nawet w przypadku problemów ze snem. Zgłębiając właściwości ziół dowiemy się, że wiele z nich działa uspokajająco i wyciszająco, zwalczając przy tym uciążliwe zaburzenia snu. Wśród najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych ziół na bezsenność należy wymienić: lawendę, rumianek, melissę, kozłek lekarski (waleriana) i szyszki chmielu. To właśnie one ułatwiają zasypianie i wspierają regulację snu.
- rezygnacja z drzemek w ciągu dnia
Częstą przyczyną problemów z zasypianiem są popołudniowe drzemki. Nawet piętnastominutowa drzemka może zaburzyć dobowy rytm snu. Kiedy odczuwamy spadek enegrii, warto zamiast kłaść się na przysłowiowe piętnaście minut, wybrać się na spacer lub otworzyć okno i wpuścić do mieszkania dużą dawkę świeżego powietrza, zjeść coś słodkiego lub napić się zielonej herbaty. To pozwoli przetrwać i zażegnać kryzys i doczekać do wieczornego rytuału.
- wyciszenie
Warto, by wieczorem, gdy zbliża się pora spania zadbać o wyciszenie i odrężenie. Nasz mózg potrzebuje odrobiny czasu, by przejść z nadmiaru bodźców przyjmowanych w ciągu dnia, w tryb odrężenia i regeneracji. Formą wyciszenia może być słuchanie muzyki relaksacyjnej, medytacja, aromaterapia czy długa kąpiel w wannie. Warto odsunąć wszelkie troski i zmartwienia, ponieważ stan niepokoju czy rozdrażnienia również wpływa na problemy ze snem.
- melatonina
Melatonina to hormon wytwarzany przez szyszynkę, który jest odpowiedzialny za regulację dobowego rytmu snu oraz wyznaczanie pór budzenia się i zasypiania. Co ciekawe, hormon uwalnia się dopiero po zmroku, dlatego też często nazywany jest hormonem snu lub hormonem ciemności. Z wiekiem jednak produkcja melatoniny w organizmie człowieka ulega obniżeniu, co objawia się niczym innym jak wspomnianymi problemami ze snem. Nie oznacza to jednak, że nie można zwalczać gtych problemów, ponieważ melatoninę można dostarczać organizmowi, by utrzymać wystarczający jej poziom. Można ją stosować jako suplement diety w postaci kapsułek lub jako dyfuzor melatoniny.
Co to jest dyfuzor melatoniny?
Dyfuzor melatoniny Zaśnik to urządzenie przypominające e-papierosa. Stosuje się więg go doustnie, wdychając jego zawartość. Zaśnik w swoim składzie zawiera melatoninę, czyli hormon regulujący sen, lawendę i rumianek, a więc zioła, które uspokajają, odprężają i ułatwiają zasypianie. W jednym wdechu znajduje się 0,5 mg melatoniny. Zgodnie z zaleceniami producenta należy stosować ok. 7 wdechów na noc.
Zaśnik nie zawiera nikotywny, CBD, THC i żadnych nielegalnych substancji. Nie wywiera szkodliwego wpływu na organizm, nie uzależnia, nie wywołuje efektów ubocznych.
Zaśnik nie tylko dostarcza organizmowi niezbędnej melatoniny, ale również wykorzystuje skuteczność aromaterapii, bowiem wydychany dym o zapachu lawendy wycisza, uspokaja i przyspiesza zasypianie. Dodatkowo, o czym warto wiedzieć, dym dyfuzora nie podrażnia gardła, nie powoduje kaszlu ani zgagi, pozastawia za to w ustach przyjemny smak.
Dyfuzor melatoniny Zaśnik nie posiada wymiennych liquidów, to oznacza, że po jego wykończeniu należy zakupić nowy. Warto jednak wiedzieć, że jeden Zaśnik w cenie 49,99 zł zapewnia 500 wdechów, co stanowi ponad 2 miesiące codziennego stosowania.