Zdrowie

Dlaczego powinieneś zacząć ćwiczyć w domu?

Dlaczego powinieneś zacząć ćwiczyć w domu?

Pomimo zapisania się na siłownię nadal nie chodzisz na nią zbyt regularnie, bo prawie zawsze znajdziesz coś lepszego do roboty? Czasami nie jest to wcale lenistwo czy ogólny brak motywacji, a rzeczywisty niedobór czasu, który nie pozwala ci na swobodny dojazd do klubu fitness, przebranie się w strój sportowy, wykonanie przynajmniej godzinnego treningu i powrót do domu. Świetny trening może ci jednak zająć dwukrotnie mniej czasu, od kiedy tylko zaczniesz wykonywać go w domu. Przekonaj się zatem do domowych ćwiczeń. W ich przypadku staraj się wykonywać trening z masą własną, który będzie rozwijać twoje mięśnie, pracować na twoją lepszą kondycję, a jednocześnie przepalać tkankę tłuszczową.

Domowym trenowaniem możesz zająć się dosłownie zawsze i wszędzie. Nie musisz jakoś skrupulatnie planować takich treningów, zwłaszcza jeśli twój grafik w ciągu tygodnia potrafi szybko się zmieniać i nigdy nie wygląda tak samo. Staraj się dostosowywać do wybranych okoliczności i sytuacji. W ciągu całego dnia na pewno zdarzy ci się przynajmniej jedna dłuższa przerwa i to właśnie w jej trakcie powinieneś zająć się ćwiczeniami, choćby nawet miały one potrwać nie jedną godzinę, a zaledwie dwadzieścia czy trzydzieści minut. Pamiętaj, że nawet taki stosunkowo krótki trening w domu jest lepszy od żadnego. Nie musisz być idealny, by ćwiczyć i czerpać z tych ćwiczeń spore korzyści. Lepiej właśnie każdego dnia wykonać chociażby tą dwudziestominutową sesję treningową, niżeli raz w tygodniu zajechać się trzygodzinnym wyciskaniem ciężarów na siłowni, a potem nie móc chodzić przez kolejnych kilka dni i regenerować się cały tydzień.

Trening z masą własną może być wykonywany nie tylko w domu, ale tak naprawdę w dowolnym miejscu, w którym aktualnie się znajdziesz – czy to w hotelu, w którym zatrzymasz się w trakcie podróży służbowej, czy to nawet w pobliskim parku, do którego udasz się z psem na spacer. Staraj się wykorzystywać różne okazje do tego, by rozruszać swoje ciało. Im bardziej aktywny jesteś, tym lepsze staje się całe twoje życie.

Udostępnij

Dodaj komentarz